KADASTRS LATVIJA – iespēja noteikt un uzzināt nekustamā īpašuma patieso tirgus vērtību!


Ikviens īpašnieks savā dzīvē var nonākt pie lēmuma – pārdot savu nekustamo īpašumu. Īpašuma pārdošana ir atbildīgs lēmums, kas nozīmē, ka pirms izlikt pārdošanā savu nekustamo īpašumu, ir nepieciešams ievākt informāciju, jāpārliecinās, vai ir pieejami tam visi nepieciešamie dokumenti, tāpat jāizgatavo kvalitatīvas īpašuma bildes un prezentāciju, kā arī, protams, jānosaka cena savam nekustamajam īpašumam. Kamēr nekustamā īpašuma eksperti cenas noteikšanai izmanto dažādus iekšējos vērtējumus, tirgus un risku analīzi, ar nekustamo īpašumu tirgu nesaistītiem cilvēkiem noteikt precīzu sava īpašuma tirgus vērtību var būt samērā apgrūtinoši, it īpaši ņemot vērā faktu, ka tirgus ir mainīgs un mājokļu cenu dinamiku ir ļoti grūti prognozēt. Tā rezultātā var nākties vai nu noteikt pārāk augstu cenu par savu īpašumu (saskaņā ar Mājokļu pircēju pārliecības indeksa datiem, decembrī 52% pārdevēju ir prasījuši tirgus situācijai nesamērīgi augstu cenu), vai arī piemērot īpašumam pārāk zemu cenu, kas atnesīs zaudējumus.

Precīzas cenas par īpašumu noteikšanai ikvienam ir svarīgi zināt sava īpašuma – mājas, dzīvokļa, zemes vai meža, – kadastrālo vērtību, kas tiek noteikta atbilstoši nekustamā īpašuma tirgus informācijai saskaņā ar starptautiski atzītiem masveida vērtēšanas standartiem un vērtēšanas metodēm. Kadastrālā vērtība balstās un ir saistīta ar izmaiņām nekustamā īpašuma tirgū. Ja vērtības (cenas) kādā teritorijā vai īpašumu segmentā tirgū kāpj, pieaug arī kadastrālā vērtība un otrādi – ja krīt, tad kadastrālā vērtība samazinās.

Tagad ikvienam ir iespēja noteikt sava nekustamā īpašuma patieso tirgus vērtību, aizpildot anketu, tajā norādot sava īpašuma kadastra numuru. Pēc anketas aizpildīšanas 24 saņemsiet nepieciešamo informāciju ar īpašuma cenas vērtējumu.

Kaut arī vairums pirms cenas noteikšanas apskata situāciju savā pilsētā, tādējādi veidojot sev priekšstatu par cenām par kvadrātmetru, tas nebūs vispareizākais variants, jo jāatceras, ka katrs īpašums ir unikāls un neatkārtojams un katram ir sava gan pārdošanas vēsture, gan apstākļi, kādos tas ticis realizēts. Turklāt viens no īpašuma vērtības noteikšanas faktoriem ir tā atbilstība situācijai nekustamā īpašuma tirgū, taču tā, kā zināms, dinamiski attīstās un, ja vien neesam ekonomisti, to ir sarežģīti prognozēt ilgāku laika periodu uz priekšu.  

Kā pašreizējo situāciju komentē ekonomiste Laimdota Komare, valdošās nenoteiktības apstākļos mājokļu cenas nākamā gada laikā var samazināties: “Zems pieprasījums un augstākas procentu likmes var radīt nelielu cenu korekciju, ap 5% vai nedaudz vairāk. Protams, ka cenu attīstība dažādos segmentos atšķirsies. Piemēram, jaunajiem projektiem cenu samazinājumu varam arī nesagaidīt. Augstās būvniecības izmaksas un nekustamo īpašumu attīstītāju labā finanšu situācija motivē cenas nemazināt.”

Ja esat izlēmis savu īpašumu pārdot, viens no svarīgākajiem punktiem būs noteikt precīzu sava īpašuma cenu. Aizpildiet KADASTRS LATVIJA anketu un saņemiet informāciju par sava nekustamā īpašuma patieso tirgus vērtību, kas savukārt palīdzēs noteikt īpašumam precīzu pārdošanas cenu.

KADASTRS LATVIJA anketā norādiet sava īpašuma kadastra numuru, kas ļaus noskaidrot īpašuma īsto tirgus vērtību un apzināt visas ar īpašumu pārdošanu saistītās iespējas un veiksmīga darījuma izredzes.

Vērtējumam būs informatīvs raksturs, tas nav paredzēts iesniegšanai finanšu iestādēs, taču tas ļaus saprast aktuālās norises nekustamā īpašuma tirgū un gūt ieskatu kādu summu vari saņemt par savu īpašumu ātrā realizācijā (līdz 1 mēneša laikā) un realizācijā parastā kārtībā (līdz 12 mēnešu laikā).
 
KADASTRS LATVIJA – tā ir iespēja ērti uzzināt īpašuma patieso vērtību un padarīt sava mājokļa pārdošanu daudz vienkāršāku un saprotamāku!

Nosūtot anketā paredzēto informāciju Jūs sniedzat piekrišanu savu personas datu apstrādei tikai iespējamā vērtējuma, kā arī eventuālā pirkšanas-pārdošanas darījuma noteikumu apspriešanas vai sagatavošanas mērķim. Jūsu personas dati var tikt nodoti arī nekustamo īpašumu vērtētājiem, potenciālajiem investoriem vai pircējiem, ciktāl tas nepieciešams darījuma mērķim. Jūsu personas datu pārzinis ir biedrība "International Registry", reģ.nr. 40008277862, tālrunis 27095559, e-pasts: [email protected]. Jūs varat atsaukt savu piekrišanu, nosūtot attiecīgu iesniegumu uz e-pastu: [email protected]. Šādā gadījumā Jūsu personas dati tiks dzēsti.

Iesniegt informāciju par nekustamo īpasumu, lai uzzinātu tā tirgus vērtību:

Vārds
Tālrunis
E-pasts
Nekustamā īpašuma tips
Īpašuma kadastra numurs
Kad plānojat pārdot savu īpašumu?
Papildus informācija, kuru vēlaties sniegt par savu īpašumu