BIZNESA KONFERENCE 2023
23. NOVEMBRĪ – TIEŠSAISTĒ
 
Šis ir izaicinājumiem pilns laiks – energoresursu krīze, pieaugošā inflācija, karš Ukrainā un tā izraisītās sekas, neskaidrība par to, kā uzņēmumiem sekmīgāk turpināt savu darbību, lielā finanšu krīze, pandēmija un Eiropas parādu krīze – tas viss nesis daudzus jautājumus par to, kā šajos sarežģītajos apstākļos attīstīsies Latvijas konkurētspēja, eksports un ekonomika kopumā. Vai gaidāma vēl dziļāka krīze? Kā sagatavoties sarežģītajai ziemai? Kāda būs energoresursu pieejamība? Kādas rādās Latvijas ekonomikas attīstības prognozes? Cik liels būs gaidāmais valsts atbalsts uzņēmējiem un vai ar to pietiks? Kā sagatavot savu biznesu 2023. gadam? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklēs visaptveroša, uzņēmējiem nozīmīga biznesa konference “Biznesa konference 2023”, kas fokusēsies uz aktualitātēm un prognozēm 2023. gadam biznesā, ekonomikā un valstī kopumā.

Neapšaubāmi, ka ikviena uzņēmēja interesēs ir ne tikai savlaicīgi apzināt visus riskus tautsaimniecībai, bet arī būt plaši informētam par to, kādas varētu būt ilgtermiņa problēmsituācijas un kā tās risināt, lai neatpaliktu no tuvākajiem konkurentiem un arvien sasniegtu savus izvirzītos izaugsmes mērķus. “Biznesa konference 2023” būs kā ceļvedis uzņēmējiem, kuriem svarīgi gūt atbildes uz jautājumiem, kas skar viņu biznesu un ekonomiku kopumā. Konference sniedz ieskatu ne tikai tajā, ko gaidīt un kādi būs lielākie nākotnes izaicinājumi, ar kuriem saskarsimies, bet arī sniedz virzienu, kurā pārskatīt tuvākās darbības plānus, lai mazāk justu ekonomikas sabremzēšanos un efektīvāk pārvarētu sagaidāmos sarežģījumus.

Konferencē piedalīsies sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti ar visplašāk pieejamo informāciju tieši uzņēmējiem, runājot par nākotnes iespējām, izaicinājumiem un Latvijas nākotni 2023. gada kontekstā. Konferencē piedalīsies pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Kokrūpniecības Federācijas, bankām – SEB un Citadele, Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padomes, neatkarīgie tirgus analītiķi u.c.

Norises laiks: 23. novembrī no plkst. 12:00–15:30
Norises veids: TIEŠSAISTE
Moderators: Egils Zariņš.KONFERENCES PROGRAMMA:


12:00  12:10 – konferences moderators Egils Zariņš – konferences atklāšana un ievadruna.12:10
  12:30  LR Ekonomikas ministrija

Ekonomikas ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde industrijas un pakalpojumu politikas, uzņēmējdarbības politikas un tūrisma politikas jomā. Ekonomikas ministrija izstrādā, organizē un koordinē ārējo ekonomisko, būvniecības, enerģētikas, iekšējā tirgus, inovāciju attīstības, komercdarbības attīstības, konkurētspējas attīstības un citu jomu politiku.

TĒMA: Ekonomikas attīstības tendences un iespējas 2023


Dace Zīle, Ekonomikas ministrijas Analītiskā dienesta vadītāja

Ekonomikas ministrijas pārstāve ieskicēs ekonomikas attīstības tendences, par to, kāds rādās tuvākais gads un to, cik veiksmīgi spēsim pielāgoties mainīgajai situācijai.12:30
  12:50 – LR Zemkopības ministrija

Zemkopības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē. Ministrijas funkcijas ir izstrādāt lauksaimniecības, meža nozares un zivsaimniecības politiku, organizēt un koordinēt lauksaimniecības, meža nozares un zivsaimniecības politikas īstenošanu utt.


TĒMA: Pārmaiņas lauksaimniecības nozarē no 2023.gada

Kaspars Gerhards (NA), zemkopības ministrs

Plašāk par to, kas pārtikas un lauksaimniecības nozari sagaida 2023. gadā – kādi izaicinājumi un jaunas pārmaiņas ietekmēs jomu attīstību un izaugsmi. Tiks aplūkota arī globālās konkurences ietekme uz Latvijas tautsaimniecību.12:50 – 13:10
– SEB banka

SEB banka ir pēc aktīva viena no lielākajām bankām Latvijā, kas piedāvā ne tikai daudzveidīgus bankas un finanšu pakalpojumus, bet arī dažādas investīciju un finansēšanas iespējas.


Izaugsme – iespējama arī sarežģītos laikos

Elīna Dlohi, SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu segmenta vadītāja 

SEB bankas pārstāve piedāvās ieskatu šī brīža makroekonomiskā situācijā, gaidāmajās ilgtspējas ziņošanas prasībās, kuras attieksies gan uz vidējiem, gan lielajiem uzņēmumiem, kā arī piedāvās ieteikumus uzņēmumiem, kā recesijas laikā neapstāties un turpināt attīstīties.13:10 – 13:30
– Citadele banka

Citadeles banka ir pēc aktīva viena no lielākajām bankām Latvijā, kas sniedz mūsdienīgus finanšu pakalpojumus Baltijas privātpersonām un uzņēmumiem, tai skaitā nodrošina profesionālu kapitāla pārvaldīšanu un vairošanu, dzīvības apdrošināšanu, ilgtspējīgus pensiju plānus, līzingu un faktoringu.

TĒMA: Aktualitātes un tendences nekustamo īpašumu jomā no banku perspektīvas


Jānis Mūrnieks, Citadele bankas privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs

Plašāk par to, kādi faktori šobrīd ietekmē nekustamā īpašuma sektoru, kādas ir šī brīža tendences, kā arī par to, kā attīstīt biznesu šajā jomā.13:30 – 13:45 – kafijas pauze

13:45
  13:50 – konferences moderators Egils Zariņš – konferences II daļas atklāšana13:50 – 14:10
– Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir ekonomikas ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas piedāvā atbalstu uzņēmējiem, kas meklē noieta tirgus ārvalstīs un palīdz tiem dibināt jaunus kontaktus tirdzniecības misijās, nacionālajos stendos, kontaktbiržās, individuālajās vizītēs un apmeklēt eksporta seminārus.

TĒMA: Eksports – zāles krīzei


Iveta Strupkāja, LIAA direktora vietniecei eksporta jautājumos

Saskaņā ar Latvijas bankas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) datiem uzņēmumi, kuri izmanto valsts atbalsta instrumentus ir par 30% noturīgāki eksporta tirgos.  LIAA direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja  pastāstīs plašāk par Latvijas eksportu, kā varam tuvināties Eiropas Savienības vidējiem rādītājiem un to, kādi valsts atbalsta instrumenti pieejami uzņēmējiem.
14:10 
 14:30 – Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome apvieno valsts mēroga ražotāju un pārstrādātāju nevalstiskās organizācijas, kas aptver visu Latvijas teritoriju un visus ražošanas sektorus. Organizācija formulē vienotu lauksaimnieku viedokli ražotāju interešu aizstāvībai un tālākām sarunām ar valsts pārvaldes institūcijām, kā arī citiem sadarbības partneriem.


TĒMA: Izaicinājumi, riski un iespējas lauksaimniekiem Latvijā un pasaulē 2023. gadā

Jānis Irbe, LOSP priekšsēdētāja vietnieks

Plašāk par to, kā izaicinājumi un riski – augstās energoresursu un minerālmēslu cenas, pandēmijas izraisītās un karadarbības pastiprinātās problēmas ar materiālu, rezerves daļu un tehnikas piegādes, zaļā kursa prasības u.tml.  ietekmē lauksaimniekus, un kādas ir iespējas situāciju nozarē uzlabot.14:30 – 14:50 – Latvijas Kokrūpniecības Federācija

Latvijas Kokrūpniecības federācijā pārstāv vadošās meža nozares nevalstiskās organizācijas Latvijā un tajā ir apvienojušies aktīvie un sociāli atbildīgie mežsaimniecības, pirmapstrādes, tālākapstrādes, koka māju un mēbeļu ražotāji.

TĒMA: Zaļais kurss un tā ietekme uz Latvijas meža nozares attīstību


Kristaps Klauss, Latvijas Kokrūpniecības Federācijas izpilddirektors 

Latvijas Kokrūpniecības Federācijas vadītājs pastāstīs vairāk par Zaļā kursa radītajiem izaicinājumiem, stratēģiju un klimata mērķu ietekmi uz meža nozares attīstību. Konferences dalībnieki uzzinās plašāk par to, kā globālā situācija ietekmējusi klimata mērķus, un kāda ir  kokrūpniecības ilgtspēja Zaļā kursa ietvarā.


14:50 – 15:00 – moderē konferences vadītājs Egils Zariņš – atbildes uz jautājumiem.15:00 – 15:30
– Neatkarīgo tirgus analītiķu prognozes un viedoklis

Sociālajos tīklos arvien lielāku popularitāti iekaro ekonomista Mārtiņa Krusta un datu analītiķa Endija Lazdas dialogi Twitter Space platformā, kas fokusējas uz finanšu un biznesa nozari un Latvijas, kā arī pasaules norišu analīzi.

TĒMA: Reāli soļi, kas jāveic katram biznesa īpašniekam, lai sagatavotos 2023. gadam


Mārtiņš Krusts, ekonomists un analītiķis akciju tirgū

Endijs Lazda, datu analītiķis IT un finanšu sektorā
DALĪBAS MAKSA KONFERENCĒ: tikai 99 eiro

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.

Lai reģistrētos konferencei, lūgums aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu. 
 
Biznesa konferences
Tālrunis: 20355559
E-pasts: [email protected]
 

Lai reģistrētos biznesa konferencei, lūdzu, aizpildiet pieteikuma formu:

Vārds, uzvārds
Organizācija
Tālrunis
E-pasts
Dalībnieku skaits
Promo kods (ja ir)