NEKUSTAMAIS ĪPAŠUMS 2022
 

Nekustamā īpašuma tirgus nepārtraukti mainās un attīstītās – jaunus izaicinājumus nekustamā īpašuma  tirgum metusi arī Covid-19 pandēmija, situācija darba tirgū, mājokļu cenu kāpums un mājsaimniecību rocība.

Dati liecina, ka 2020. gadā vīrusa pirmā uzliesmojuma brīdī reģistrētā ļoti zemā tirgus aktivitāte noteikusi, ka gada pieauguma tempi darījumu skaitā 2. ceturksnī mērāmi augstos divciparu skaitļos. Taču arī salīdzinot ar 2021. gada pirmo ceturksni, kopējā tirgus aktivitāte pieauga par 8%, darījumu skaitam projektos, kas celti pēc 2000. gada paliekot gandrīz nemainīgam, bet aktivitātei padomju laika ēkās palielinoties par aptuveni piektdaļu. Kopumā mājokļu tirgus aktivitāte, piemēram, Rīgā 2. ceturksnī bijusi nedaudz virs 2019. gada līmeņa. Šobrīd redzamais rezervāciju skaits jaunajos projektos un darījumi hipotekārajā kreditēšanā norāda uz gaidāmo tirgus aktivitātes pieaugumu nākotnē.

Bet vai tā būs arī turpmāk? Ko varam sagaidīt no nekustamā īpašuma tirgus jau 2022. gadā? Atbildes uz šo jautājumu eksperti meklēt biznesa konferencē “NEKUSTAMAIS ĪPAŠUMS 2022”.


🔎Plašāku informāciju par citām biznesa konferencēm skatiet šeit: https://www.registreties.lv/konferences
Konferences galvenie jautājumi: 

Konferencē dalībnieki un referenti diskutēs par situāciju nekustamā īpašuma tirgū, tostarp arī par to, kāda šobrīd ir cilvēku interese par nekustamajiem īpašumiem un kur cilvēki labprāt izvēlas dzīvot. Tāpat arī būs iespējams uzzināt par jauno projektu attīstību un izmaksām, kā arī to, kādus izaicinājumus nekustamā īpašuma tirgum metusi Covid-19 pandēmija.

Diskusiju tēmas:

- Nekustamais īpašums ir ražošanas faktors mūsu ekonomikā tāpat kā darbaspēks un kapitāls. 
- Kā efektīva nekustamā īpašuma izmantošana var būtiski ietekmēt uzņēmējdarbības produktivitāti. 
- Ekonomiskās izaugsmes ietekme uz pieprasījumu pēc nekustamā īpašuma. Norises laiks: 7. aprīlī no plkst. 12.00–16.00
Norises veids: TIEŠSAISTE

Moderators – Egīls Zariņš.


KONFERENCES PROGRAMMA:


12:00-12:05 - konferences vadītājs Egils Zariņš - konferences atklāšana un ievadruna


12:05-12:20 - Oskars Dombrovskis - AVER Brokerage Kurzemes filiāles vadītājs - "Nekustamā īpašuma tirgus apskats un tendences Liepājā un Kurzemē"

Nekustamā īpašuma tirgus apskats un tendences Liepājā un Kurzemē. Ieskats dzīvojamā fonda tendencēs un aktivitātēs Liepājā – kādi īpašumi ir pieprasītākie, kādi ir bijuši dārgākie pārdotie īpašumi Liepājā un kādi dzīvokļu projekti bijuši piedāvājumā pagājušā gadā un kā veicies ar to iztirgošanu.


12:25-12:40 Deivids Barons - AVER Brokerage dibinātājs un vadītājs - "Nekustamā īpašuma iegāde ar kriptovalūtu"

Par to, kā iegādāties nekustamo īpašumu, izmantojot kriptovalūtas, kāda ir darījuma struktūra un nepieciešamie dokumenti. Kā uz darījumu skatās Valsts ieņēmumu dienests, notārs un zemesgrāmata.


12:45-13:00 Kaspars Lukačovs - Luminor bankas kreditēšanas vadītājs Baltijā - "Mājokļu kreditēšanas tirgus tendences 2022"

Jaunu kredītu apjoms mājokļu iegādei 2021. gadā Latvijā auga vairāk kā uz pusi, salīdzinot ar 2020. gadu. Gada sākumā tika prognozēts, ka turpinoties pieprasījumam pēc mājokļiem, arī šogad nekustamo īpašumu kreditēšana būs ļoti aktīva, taču kopš februāra beigām novērojam sabremzēšanos. Klientu nogaida, bet būvmateriāli un mājokļu cenas turpina augt, un ir bažas, ka piebremzēsies arī jauno dzīvokļu, privātmāju būvniecība, kas var veicināt tālāku cenu pieaugumu gan jauniem, gan sērijveida dzīvokļiem.  Ko varam gaidīt 2022. gadā?


13:05-13:20 - Igors Trošins - Tribus Realty izpilddirektors - "Dzīvokļu darījumu pārskats par 2021. gadu Rīgā"

Pārskats par dzīvokļu darījumiem 2021. gadā – kāda bijusi vidējā mājokļa cena Rīgā, kāda bijusi iedzīvotāju pirktspēja un pēc kādiem dzīvokļu tipiem bijis lielākais pieprasījums. Ieskats tajā, kādas izmaiņas būs novērojamas nākotnē.


13:25-13:40 Mārtiņš Vanags Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses valdes priekšsēdētājs - "Aktualitātes nekustamā īpašuma attīstībā 2022"

Aktualitātes un tendences nekustamā īpašuma tirgū. Skatījums uz to, kā nekustamo īpašumu attīstību ietekmējuši notikumi Latvijā un pasaulē, pandēmija,  Eiropas energoresursu krīze un inflācija. Vairāk par to, kāda būs mājokļu pieejamība nākotnē.


13:45-14:00 Diāna Frīdenberga - Ober-Haus valdes priekšsēdētāja, komercplatību nodaļas vadītāja - "Nekustamā īpašuma tirgus Baltijas valstīs 2022. gadā – kopīgais un atšķirīgais"

Plašāks skatījums par nekustamā īpašuma tirgu Baltijas valstīs 2022. gadā – kas Latvijai ir kopīgs ar Igauniju un Lietuvu, bet kas atšķirīgs? Par nekustamo īpašumu cenām, energoefektivitāti un pieejamību tirgū.


14:05-14:20 - Andis Bīriņš - SIA “Ober Haus Real Estate Latvia” dzīvojamo nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs - "Īpašumu iegādāties vai īrēt – jaunākās NĪ tirgus tendences Latvijā, īres dzīvokļu projektu attīstība"

Aktuālākais par to, vai īpašumu iegādāties vai īrēt – jaunākās nekustamā īpašuma tirgus tendences Latvijā, īres dzīvokļu projektu attīstība. Ieskats tajā, kā Ukrainas situācija ietekmēs nekustamā īpašuma tirgu Latvijā un kā tas attīstīsies nākotnē. 


14:25-14:40 - Auseklis Sarkans - Starlex Real Estate Investīciju nodaļas partneris, nekustamā īpašuma profesionālis un ekonomists - "Aktualitātes nekustamā īpašuma investīcijās 2022. gadā"

Par svarīgākajām aktualitātēm nekustamā īpašuma investīcijās – ko tirgum nozīmē ģeopolitiskā situācija un strauji augoša inflācija? Plašāk par to, kā tas ietekmēs ekonomiku kopumā un it īpaši nekustamā īpašuma nozari. Par pieaugošajām būvniecības izmaksām un kādu ietekmi tās atstās uz nekustamā īpašumu tirgu ilgtermiņā.🔎Plašāku informāciju par citām biznesa konferencēm skatiet šeit: https://www.registreties.lv/konferences


🔰 DALĪBAS MAKSA:
 
  • Dalībnieka karte 1 personai – 99 EUR
 
  • Dalībnieka VIP karte 1 personai – 199 EUR
- Papildus publicitāte biznesa konferences laikā un tās atspoguļojumā medijos.

🍒Speciālās cenas piedāvājums uzņēmumiem, piesakot vairāk nekā 10 dalībniekus! Lai to saņemtu, lūdzam sazināties ar konferences organizatoriem.

👉Lai reģistrētos konferencei, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.


Biznesa konferences
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: 20355559

Lai reģistrētos biznesa konferencei, lūdzu, aizpildiet pieteikuma formu:

Vārds, uzvārds
Organizācija
Tālrunis
E-pasts
Dalībnieku skaits