Stresa vadīšanas treniņš – meistarklase
Praktiskas tehnikas un ieteikumi stresa noturības paaugstināšanai darba un privātajā vidē.
Mūsdienās ikvienā profesijā nākas sastapties ar izdegšanas sindroma priekšnoteikumiem, ko veicina atbildīgs darbs, lielas prasības, pārāk liela darba slodze, mazs sociālais atbalsts vai neatbilstošs materiālais un garīgais atalgojums.
Izvairīties no stresa nav iespējams, taču svarīgi ir prast saglabāt mieru pat vissarežģītākajās situācijās, neaizēnojot konstruktīvo domāšanu ar ekspresīvām emocijām. Nav neatrisināmu problēmu, ir tikai jāatrod pareizā pieeja to izskaušanai. Lai novērstu speciālistu izdegšanu un iemācītu saudzēt savus resursus kvalitatīvam darba rezultātam, ikvienam būs iespēja apmeklēt stresa vadīšanas treniņu – meistarklasi “Stress un izdegšanas sindroms – kā ar to cīnīties un uzvarēt?”
Meistarklases ietvaros ikvienam būs iespēja uzzināt, kā cīnīties ar stresu un izdegšanas sindromu, kā arī gūt praktiskus padomus harmoniskai un mierīgai dzīvei.
Meistarklases norises laiks: 21. janvārī no plkst. 10.00–14.00
Apmācību iespējas:
E-SEMINĀRS TIEŠSAISTĒ, videokonferences formātā – pēc dalībnieka vēlmēm pieejams gan pilnais režīms ar iespēju divpusējai komunikācijai ar pasniedzēju un citiem apmācību dalībniekiem, gan arī tikai skatītāja režīms. Cenā iekļauti apmācību materiāli.
Cena: ar “Biznesa uzrāviens” līdzfinansējumu (vēl pieejams!) – tikai EUR 59 + PVN.
Katram tiešsaistes semināra dalībniekam par brīvu – "Biznesa Karte", kas nodrošina 25% atlaidi semināriem un biznesa apmācībām nākamos 6 mēnešus.
Semināra organizators:
Rīgas Psiholoģijas skola.
Par dalību seminārā tiek izsniegta
Rīgas Psiholoģijas skola apliecība elektroniskā (PDF) formātā.
Visas apmācību programmas: registreties.lv/apmacibas vai http://seminari.lv/
Semināra lektore: Mg.psyhol. un Mg.publ.relat.
Anita Rošāne ir profesionāla pasniedzēja, kura katru tikšanos ar auditoriju padara par neaizmirstamu emociju un zināšanu apmaiņu. Pēc katras lekcijas klausītāji iegūst kādu sev vērtīgu atziņu, jūtas iedvesmoti, bagātināti un pacilāti – gatavi jauniem izaicinājumiem! Pasniedzēja ir organizāciju psiholoģe, kura papildina savu kvalifikāciju profesiju jeb amatu psiholoģijā, kā arī ieguvusi otro izglītību sabiedriskajās attiecībās. Vada nevalstisko organizāciju.
Pēdējo desmit gadu laikā sekmīgi novadījusi aptuveni 1500 pasākumu. Sadarbības partneri: NVO alianse, NORDEA biznesa skola, Nodarbinātības Valsts aģentūra, Valsts reģionālās attīstības ministrija, Valkas, Aizkraukles un Ķeguma novada pašvaldības, SIA GMG grupa u.c.
"Rīgas Psiholoģijas skola” dibināta, lai uzņēmuma pārstāvjiem sniegtu iespēju apgūt zināšanas, kā biznesa attīstīšanā veiksmīgāk pielietot ar psiholoģiju saistītās iespējas. “Rīgas Psiholoģijas skolas” rīkotajos semināros tiek sniegti profesionāļu padomi par tādām tēmām, kā darbinieku motivācija, biznesa komunikācijas prasmes un citām tēmām. Semināru mērķauditorija ir kompāniju vadītāji un uzņēmumu personāla daļas speciālisti, tomēr tiem var pieteikties jebkurš interesents.
Semināra programmā:
1. Kas ir stress? Stress ir organisma nespecifiska atbilde uz jebkurām tam izvirzītām prasībām. Tās var būt gan pozitīvas, gan negatīvas situācijas. Būtiska ir katra indivīda prasme pielāgoties stresa situāciju atkārtošanās biežumam un ilgumam. Tādas situācijas kā kāršu spēle, negaidīts vinnests var izsaukt ievērojamu stresu, organismam nekādi nekaitējot.
2. Stereotipi un aizspriedumi par stresu vai kā izvairīties no stresa? Izvairīties no stresa nav iespējams un nevajag. Piemērs: gumija. Stress ir saistīts ar jebkuru darbību - izbēgt no stresa var tikai tas, kurš neko nedara!
3. Galvenie faktori, kas veicina stresu: Sevis nepazīšana, nepiemērota nodarbošanās, nesamērīgi augstas prasības pret sevi, darbu, līdzcilvēkiem; sliktas attiecības ar līdzcilvēkiem, tuviniekiem kolēģiem, nerūpēšanās par sevi, neveselīgs dzīvesveids, negatīva attieksme pret dzīvi u.c.
4. Kā tikt galā ar stresu darbā. Metode: līdzsvara aplis. Metode: individuālo resursu apzināšanās. Uzdevums: “Mani glābšanas riņķi”
5. Praktiskie ieteikumi stresa profilaksei: Elpošanas vingrinājumi, relaksācijas tehnikas, dažāda veida vizualizācijas u.c.
6. Kad jāmeklē palīdzība pie speciālista? Kur var saņemt palīdzību?
7. Mīti un realitāte par stresu un izdegšanu darbā. 85% no visiem nelaimes gadījumiem darbā ir saistīti ar stresu. Katrā darbā ir savi stresori, bet ir virkne profesiju, kur to ir būtiski vairāk. Piemēram, profesijās, kur sekunžu laikā jāpieņem svarīgi lēmumi, no kuriem atkarīgas cilvēku dzīvības.
8. Praktiski padomi harmoniskai, mierīgai dzīvei: iekšējā spēka apziņa, pozitīva vizualizācija, atbalsta grupa u.c.