Līgumsaistību pareiza atspoguļošana grāmatvedībā.
Darba līgums, uzņēmuma līgums, autoratlīdzības,
pašnodarbinātas personas.

 
Ikviena uzņēmējdarbība iet ciešā sasaistē arī ar darba likumdošanu. Noslēdzot jaunas darba attiecības, skaidrs, ka abām pusēm – gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem – jāzina, kāda informācija jāparedz, sagatavojot un slēdzot, piemēram, Darba līgumu. Tāpat aktualitāti nav zaudējuši tādi līgumi kā uzņēmuma līgums, kas, līdzīgi ka Darba līgums, regulē darba veikšanu par atlīdzību citas personas labā. Tāpat jaunas izmaiņas piedzīvojušas autoratlīdzības. Tā, piemēram, saskaņā ar jaunajiem grozījumiem, vēl līdz šī gada beigām autoratlīdzību saņēmēji varēs nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēji un nodokļus – iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas (VSAOI) – par viņiem tāpat kā līdz šim nomaksās autoratlīdzības izmaksātājs (25% apmērā no ieņēmumiem līdz 25 000 eiro un 40% apmērā no ieņēmumiem, kas pārsniedz 25 000 eiro).

Lai sniegtu grāmatvežiem visu aktuālāko informāciju par šiem jautājumiem, tiek rīkots īpašs seminārs “Līgumsaistību pareiza atspoguļošana grāmatvedībā. Darba līgums, uzņēmuma līgums, autoratlīdzības, pašnodarbinātas personas”, kuru svarīgi apmeklēt, lai ikviens būtu lietas kursā par jaunajām izmaiņām un nerastos nevajadzīgas domstarpības starp darbiniekiem un darba devējiem.

Semināra ietvaros tiks apskatīti aktuālākie jautājumi par darba līgumu – to noslēgšanu, darba likumdošanas pamatprasībām, darba tiesisko attiecību noformēšanas dokumentiem, darba līguma izbeigšanu un citiem darbinieka atbrīvošanas gadījumiem. Tāpat seminārā tiks apskatīti jautājumi par pareiza darba laika uzskaiti – kā to  to organizēt grāmatvedībā, kā arī par virsstundām, nakts maiņām u.tml. Semināra ietvaros tiks apskatīts jautājums arī par vidējās izpeļņas aprēķinu un ikgadējā un papildu atvaļinājuma piešķiršanas un aprēķināšanas kārtību, kā arī nodokļu aprēķināšanu uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātām personām. 


 


Semināra norises laiks: 9. jūnijā no plkst. 10:00 - 12:00
 

E-SEMINĀRS TIEŠSAISTĒ, videokonferences formātā – pēc dalībnieka vēlmēm pieejams gan pilnais režīms ar iespēju divpusējai komunikācijai ar pasniedzēju un citiem apmācību dalībniekiem, gan arī tikai skatītāja režīms, pieejami mācību materiāli. Dalības maksa – tikai EUR 79 + PVN Latvijas Grāmatvedības kluba biedriem - PAR BRĪVU!
 

 Visas apmācību programmas: registreties.lv/apmacibas vai http://seminari.lv/
 



Apmācību organizators: "Nodokļu likumdošanas izglītības centrs". Nodokļu Likumdošanas Izglītības centrs (NLIC) jau kopš 2008. gada regulāri organizē dažādus seminārus par grāmatvedības un nodokļu jautājumiem un šī brīža ekonomiskajās pārmaiņās dod iespēju interesentiem apmeklēt vairākus seminārus mēnesī, tādējādi maksimāli palielinot vai uzlabojot esošās zināšanas. Par dalību seminārā tiek izsniegta "Nodokļu likumdošanas izglītības centrs" apliecība elektroniskā (PDF) formātā.






Kursu vadītāja: Jadviga Neilande – sertificēta nodokļu konsultante, ilggadēja VID speciāliste ar lielu pieredzi.

Jadviga Neilande aktīvi iesaistījusies ne vien uzņēmumu konsultēšanā, bet ir arī izdevuma “Nodokļi un Komercija” redaktore un LR Saeimas budžeta un finanšu komisijas un LR Ekonomikas ministrijas Mikronodokļa likuma izstrādes darba grupas dalībniece.

Tas ļauj nemitīgi sekot līdzi visām nodokļu likumdošanas aktualitātēm, ka arī pārstāvēt uzņēmumu pozīcijas pārvaldībā. Iegūtās zināšanas grāmatvedības un finansista specialitātēs, kā arī zināšanu pilnveide kursos ļauj sniegt konsultācijas uzņēmumiem to grāmatvedības sakārtošanā, dodot padomus, kā optimizēt līdzekļus atbilstoši biznesa specifikai.




 APMĀCĪBU SATURS:


1. Darba līguma noslēgšanas ieteikumi. Darba likumdošanas pamatprasības. Darba tiesisko attiecību noformēšanas dokumenti. Darba tiesisko attiecību nodibināšana. Dokumentu saraksts par pieņemšanu darbā. Darbiniekiem noteiktais pārbaudes laiks. Darba vieta - stacionāra vai mobila. Darba līguma izbeigšana. Darbinieka atbrīvošana slimības gadījumā. Ārzemnieku nodarbināšana.

2. Pareiza darba laika uzskaite un to organizācija grāmatvedībā. Normālais darba laiks, nepilnais darba laiks, virsstundu, nakts, maiņu darbs, summētā darba laika uzskaite, darbs svētku dienās. Virsstundu darbu aizstāšana ar apmaksātu atpūtu. Stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam ir noteikta mēnešalga. Gadījumi, kad darbinieka pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, darba tiesiskās attiecību pārtraukšanas gadījumā.

3. Vidējās izpeļņas aprēķins. Stundas vidējā izpeļņa. Dienas vidējā izpeļņa. Mēneša vidējā izpeļņa. Vidējas izpeļņas aprēķināšana, ja ir summētais un nepilns darba laiks.

4. Ikgadējā un papildu atvaļinājuma piešķiršanas un aprēķināšanas kārtība. Ikgadējā atvaļinājuma piešķiršanas vispārējie noteikumi. Atvaļinājuma naudas aprēķināšana. Mācību atvaļinājums. Svētku dienas atvaļinājuma naudas aprēķinā.

5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātām personām. VSAOI piemērošanas kārtība uzņēmuma līgumiem. IIN aprēķināšanas kārtība piemēros uzņēmuma līgumiem, kad persona ir un nav reģistrēta VID, kā saimnieciskās darbības veicēja. Vai uzņēmumu līgumiem un autorlīgumiem piemēro neapliekamo minimumu un atvieglojumus. Labojumu izdarīšana grāmatvedībā un pārskatos. VSAOI piemērošanas kārtība piemēros uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātām personām. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām un pašnodarbinātām personām 2023.gadā.
 

Lai pieteiktos semināram, lūdzu, aizpildiet šo kontaktformu:

Vārds, uzvārds
Organizācija
Tālrunis
E-pasts
Dalībnieku skaits
Esmu Latvijas Grāmatvedības kluba biedrs